Klasyka zawsze się sprawdza: Krój idealny

Klasyka zawsze się sprawdza: Krój idealny

idealny-kroj

Zastanawiałaś się kiedyś czy istnieje krój pasujący każdej kobiecie? Czy możliwe jest uszycie sukienki lub spódnicy, która wyglądałaby równie dobrze na córce, matce i babci?
Każda z nas przynajmniej raz zachwyciła się ubraniem na sklepowym wieszaku, a potem szybko przeżyła rozczarowanie w przymierzalni. Okazywało się, że wybrany model uwydatnia drobne niedoskonałości, źle leży i nie wygląda na nas tak jak sobie wyobrażałyśmy.

Wiadomo, każda sylwetka jest inna, dlatego warto wiedzieć, które kroje sprawią, że będziemy wyglądać najkorzystniej. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z tymi najbardziej klasycznymi. Coco Chanel powiedziała kiedyś: moda przemija, styl pozostaje. Miała absolutną rację.
Wszystkie poszukiwaczki uniwersalnych rozwiązań powinny zwrócić uwagę na krój litery A. Zawładnął wybiegami już w latach 60.i nie traci od tego czasu popularności. Spódnice i sukienki przypominające krojem trapez nie muszą być nudne. To prawdziwe modowe kameleony pozwalające na tworzenie zarówno codziennych jak i wieczorowych stylizacji.

Krój A nadaje sylwetce odpowiednie proporcje, podkreśla talie, ukrywa szerokie biodra i uda. Szczęśliwym posiadaczkom figury w kształcie klepsydry pomaga podkreślić symetryczność budowy i wąską talie. Krótkie sukienki i spódnice o tym kroju przeznaczone są dla młodych, niezbyt wysokich dziewczyn. Te kończące się za kolanem najlepiej łączyć z butami na obcasie lub koturnie – zdecydowanie wysmuklą nogi.

A jak wygląda zapowiadany model pasujący każdej kobiecie bez względu na wiek czy figurę? To spódnica lub sukienka kończąca się na wysokości kolan (lub ewentualnie nieco poniżej) w stonowanym kolorze. Charakteru, w zależności od okazji, dodadzą jej przemyślane dodatki – biżuteria, torebka i buty. Warto mieć ją w swojej szafie!